Любопитно

Златни медали за изпълнители от Хасковско на „Китна Тракия“

Изпълнители от Хасковска област са сред наградените със златни медали на Националния събор на народното творчество „Китна Тракия пее и танцува“, който се проведе на Кенана в Хасково.

При певческите групи на първо място е класирана групата „Златна есен“ към едноименния пенсионерски клуб в Симеоновград. В категорията Индивидуални изпълнители първите места са за Николета Жулиянова, Кристиян Радев, Теодора Калайджиева, Ванеса Пехливанова от Музикалната школа при Военен клуб – Хасково, както и за Анастасия Пилева от димитровградското село Горски извор.

Китна Тракия

Златни медали в категорията Народни обичаи получиха Групата за народни обичаи при НЧ „Пенко Пенков-2013“ в хасковското село Узунджово и Групата за автентичен фолклор „Родолюбие“ при НЧ „Пробуда-1930“ в симеоновградското село Навъсен.

Китна Тракия

Участниците бяха оценявани от жури в състав председател Даниел Спасов и членове Васко Димов и Диляна Пецова на Първа сцена, а на Втора сцена – председател Милен Иванов и членове Златка Тимонова и Розалина Гогова.

Вижте пълното класиране от националния събор

КАТЕГОРИЯ „ПЕВЧЕСКИ ГРУПИ“

ПЪРВО МЯСТО – ЗЛАТНИ МЕДАЛИ

  • Женска фолклорна група, НЧ „Орфей-1947“, с.Ерма река, община Златоград
  • Певческа група „Златна есен“, Пенсионерски клуб „Златна есен“, гр. Симеоновград, община Симеоновград

ВТОРО МЯСТО – СРЕБЪРНИ МЕДАЛИ

  • Група за автентичен фолклор, Клуб „Тракийска памет“ пристанище Бургас, гр. Бургас, община Бургас
  • Детска вокална група“Изворче“,НЧ“Заря-1957“,с.Минерални бани,община Минерални бани
  • Мъжка певческа група,НЧ“Христо Ботев-1928“,с.Говедарци, община Самоков
  • Певческа група за автентичен фолклор,НЧ“Христо Ботев-1928“, с. Иваново, община Харманли

ТРЕТО МЯСТО – БРОНЗОВИ МЕДАЛИ

  • Народен хор „Фолклорна дъга“, НЧ „Проф.д.р Асен Златаров-1961“, гр.Хасково, община Хасково
  • Група за автентичен фолклор „Златица“, НЧ“Просвета-1921“, с.Злато поле, община Димитровград

 

КАТЕГОРИЯ „ТАНЦОВИ ГРУПИ“

ПЪРВО МЯСТО – ЗЛАТНИ МЕДАЛИ

  • Фолклорна танцова формация „Дунавска младост“, НЧ „Н.Й. Вапцаров-1873“, гр. Тутракан, община Силистра
  • Танцов състав „Пендарка“, НЧ „Отец Паисий -1910“, гр. Доспей, община Самоков

ВТОРО МЯСТО – СРЕБЪРНИ МЕДАЛИ

  • Танцова група „Божур“, НЧ “Пробуда-1934“, с.Чарда, община Стралджа
  • Концертна група за любители, НЧ “Настроение-2017“, гр.Стара Загора, община Стара Загора

ТРЕТО МЯСТО – БРОНЗОВИ МЕДАЛИ

  • Детска танцова формация „Хорце“, НЧ“Светлина-1938“, гр.Неделино, община Неделино
  • Танцова формация „Тракийско цвете“, Филиал Хасково на Тракийски университет Стара Загора, гр. Хасково, община Хасково

КАТЕГОРИЯ „АНСАМБЛИ“

ПЪРВО МЯСТО – ЗЛАТНИ МЕДАЛИ

  • Фолклорен танцов ансамбъл „Тракийска китка“ при НЧ“Слънце-1928“, с.Гавраилово и НЧ „Светлина-1926“, с. Селиминово, община Сливен
  • МПГ „Иван Михов“, НЧ“Просвета-1909“, с.Белозем, община Раковски

ВТОРО МЯСТО – СРЕБЪРНИ МЕДАЛИ

  • Ансамбъл „Войводинци“, НЧ“Виделина-1928“,с.Войводиново,община Марица
  • Танцов състав „Тракийци“, НЧ“Събуждане-1927“,с.Радиево, община Димитровград

 

КАТЕГОРИЯ ИНДИВИДУАЛНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ

ПЪРВО МЯСТО – ЗЛАТНИ МЕДАЛИ

  • Николета Жулиянова, Кристиян Радев, Теодора Калайджиева, Ванеса Пехливанова, Музикална школа при Военен клуб-Хасково, гр. Хасково, община Хасково
  • Анастасия Пилева, с.Горски извор, община Димитровград

ВТОРО МЯСТО – СРЕБЪРНИ МЕДАЛИ

  • Гинка Мъжгалова, Клуб „Тракийска памет“ пристанище Бургас, гр.Бургас, община Бургас
  • Минка Желязкова, НЧ “Просвета-1921“, с.Злато поле, община Димитровград
  • Яна Петрова, НЧ “Христо Ботев-1927“, с.Пъстрин, община Опан
  • Мария Кънчева, с.Бяло Поле, община Опан

ТРЕТО МЯСТО – БРОНЗОВИ МЕДАЛИ

  • Йорданка Ялъмова, Клуб „Тракийска памет“ пристанище Бургас, гр.Бургас, община Бургас
  • Петър Петров, НЧ“Пробуда-1934“, с.Чарда, община Стралджа
  • Анка Желева, Пенсионерски клуб „Хан Аспарух“, гр. Димитровград, община Димитровград
  • Гайдарска школа, гр. Хасково, община Хасково

 

КАТЕГОРИЯ „НАРОДНИ ОБИЧАИ“

ПЪРВО МЯСТО – ЗЛАТНИ МЕДАЛИ

  • Група за народни обичаи, НЧ „Пенко Пенков-2013“, с.Узунджово, община Хасково
  • Група за автентичен фолклор „Родолюбие“, НЧ „Пробуда-1930“, с. Навъсен, община Симеоновград

И 5-годишни пеят на „Китна Тракия“ на Кенана

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Back to top button