Две титли за националите по спортна аеробика на Световното в Португалия

Две титли спечели националният отбор по спортна аеробика за юноши и девойки на Световното първенство в Гимараеш, Португалия, съобщават от хасковския клуб „Мега спорт“.

Християна Златанова и Александър Мишинков продължиха златната традиция в категория Смесени двойки и спечелиха безапелационно титлата във възрастова група 15-17 години. Състезателите направиха дебют в тази възраст, след като до миналата година играха при 12-14 годишните.

АеробикаВ индивидуалната надпревара при юношите 15-17 Александър Мишинков спечели бронзов медал.

Със златно отличие се окичиха и момичетата в категория Групи 12-14 годишни. Неда Запрянова, Мария Вълчева, Стефани Лечева, Теодора Рибарова и Марина Тандова изиграха блестящо своето съчетание и оставиха след себе си представителките на Унгария и Гърция.

АеробикаПри тройките във възраст 12-14 г. Неда Запрянова, Мария Вълчева и Стефани Лечева добавиха сребърен медал към златото си от категория Групи. Другата ни тройка в състав Марина Тандова, Теодора Рибарова и Виктория Крушарска също се представиха достойно и завършиха на 8 място във финала.

При юноши индивидуално 12-14 години Атанас Благоев завоюва бронзов медал след много стабилна игра. Заедно със своята партньорка Мария Вълчева, останаха на 4-то място при Смесените двойки само на една десета от бронзовия медал.

АеробикаНеда Запрянова се класира на шесто място при индивидуалистките във възраст 12-14 години.

На седмо място в категория Групи 15-17 години завършиха Християна Златанова, Радина Лулчева, Никол Черпокова, Ивайла Стамова и Моника Джамбова.

АеробикаТака България приключи 10-то Световно първенство по спортна аеробика с 5 отличия, което е и най-доброто представяне на юношите и девойките в шампионат на планетата.

Състезателите на хасковския клуб са Атанас Благоев, Мария Вълчева, Неда Запрянова и Стефани Лечева. Треньорите, които работят с тях са Мартина Маринова, Стела Чанкова и Ангел Казаков.