Сестри Стоеви отпаднаха на турнир в Сингапур

Габриела и Стефани Стоеви загубиха в първия кръг на двойки жени на турнира по бадминтон от „World Tour Super 500“ в Сингапур с награден фонд 370 000 щатски долара, съобщават от федерацията.

Трикратните европейски шампиони поставени под номер 3 в схемата, отстъпиха в много тежък мач в три гейма от представителките на Тайланд Ричамон Фатчарафисуцин и Нанапас Суклад с 13:21, 21:17, 18:21 след 54 минути игра.

След като си размениха по един гейм, в решителната трета част деветите в света хасковлийки имаха аванс от 11:9 на почивката. Съперничките обаче изравниха и на свой ред дръпнаха с две точки при 17:15, 18:16, после се стигна и до 20:17. Стоеви отразиха първия мачпойнт, но при втория не успяха.