Хасковски клуб №1 на националната купа по карате

Хасковският отборС 14 спечелени медала „АидаНет Вадо-рю“ грабна приза за Клуб-първенец на Националната купа по карате за юноши и девойки старша възраст и младежи.  Състезанието се проведе през уикенда в Монтана с участието на 133-ма състезатели от 22 клуба.

Осемте състезатели на „Аида Нет Вадо-рю“ в двете възрастови групи отново бяха на висота и завоюваха 6 златни, 5 сребърни и 3 бронзови медала.

При юношите старша възраст Фариз Сербест доказа за пореден път, че е без конкуренция у нас като спечели две първи места в дисциплините „ката“ и „кумите“ при 57-килограмовите. Съотборникът му Илтер Дурмуш дублира успеха му със злато на „кумите“ в категория 52 кг. В индивидуалната надпревара при девойките първа на „ката“ стана Златка Куртева. Останалите две златни отличия  възпитаниците на „АидаНет Вадо-рю“ заслужиха в отборната надпревара  на „ката“ при девойките и младежите.

Индивидуална награда за най-резултатен състезател на „кумите“ грабна Гюрхан Шабан, който обаче остана трети в дисциплината. Сребърни и бронзови отличия за хасковския карате клуб извоюваха още Тенчо Тенев, Емил Катерински, Виолета Дерменджиева и Деница Павлова.

„Доволен съм от постиженията на нашите възпитаници, които спечелиха всички възможни призове на това състезание и доказаха, че неслучайно клуба e комплексен първенец за 2008 година“, коментира за  Haskovo.info треньорът Георги Ривов.