Сестри Стоеви с победа на турнир в Германия

Габриела и Стефани Стоеви стартираха с победа на турнира по бадминтон от сериите „World Tour Super 300“ YONEX Gainward German Open Badminton Championships в Мюлхайм (Германия) с награден фонд 180 000 щатски долара, съобщават от федерацията.

Сестрите, които са поставени под номер 7️ в схемата, победиха след обрат Путита Сураджиракул и Суписара Паевсампран (Тайланд) с 14:21, 21:17, 21:12 за час игра. В първия гейм след 11:11 тайландките спечелиха седем поредни точки и поведоха в резултата. Във втората част хасковлийките преодоляха пасив от 5:11, изравниха 13:13 и след 21:17 изравниха. Сестрите доминираха изцяло в третия гейм. Те поведоха с 11:3 и след 21:12 затвориха мача.

Българките, които са девети в световната ранглиста, ще играят във втория кръг срещу дует от Франция или Япония.