Диа се класира за четвъртфиналите в Анталия

Диа Евтимова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 000 долара, съобщават от федерацията.

34-годишната хасковлийка, която е седма поставена в схемата, спечели срещу германската квалификантка Филипа Пройгшат с 6:1, 6:4 за 80 минути. Българката загуби само един гейм по пътя си към успеха с първия сет. Втората част предложи осем пробива в десет гейма, а Евтимова взе подаването на съперничката си в десетия гейм и затвори мача.

По-късно днес Диа Евтимова и Инес Мурта (Португалия), водачки в схемата, ще играят на четвъртфиналите на двойки срещу Марина Бенито (Испания) и Ринко Мацуда (Япония).