58 деца се състезаваха в шахматен турнир „Кенана“ в Хасково

Детски шахматен турнир „Кенана“, организиран от Българска федерация по шахмат 1928 и ШК „Раковски“ – Димитровград, се проведе на кортовете в Хасково.

Състезанието беше в 7 кръга в швейцарска система, шахматистите бяха разделени в два турнира – Б турнир за деца до 8 и А турнир за деца до 10, 12 и 14 години. Участваха 58 състезатели от 15 български клуба, сред които ЦСКА и Славия, както и от чужбина. Победител в А турнира стана Алекс Енев от „Етър“ – Велико Търново, Б турнирът спечели Георги Коев от шахматен клуб „Пловдив“.

От ШК „Раковски“ – Димитровград имаше 5 участника, като 2-ро място при момичетата до 14 г. спечели Ивелина Данчева, а 3-то място в групата до 10-годишна възраст взе Мартин Ангелов на 9 г.