Сестри Стоеви отпаднаха във втория кръг в Джакарта

Трикратните европейски шампионки Габриела и Стефани Стоеви отпаднаха във втория кръг на двойки жени на турнира по бадминтон от сериите „World Tour Super 1000“ Badminton Indonesia в Джакарта (Индонезия) с награден фонд 1 200 000 щатски долара, съобщават от федерацията.

Хасковлийките, които са поставени под номер 8 в схемата, загубиха в оспорван мач от На Юн Джонг и Джонг Ким (Република Корея) с 21:18, 12:21, 15:21 за 63 минути. Сестрите направиха силна серия в края по пътя си към успеха в първия гейм, но корейките спечелиха втората част с 21:12 и изравниха. В решителния трети гейм Джонг и Ким взеха аванс с 16:11 и с 18:12, след което до края удържаха преднината си и стигнаха до крайния успех.

Участието на Габриела и Стефани в Азия продължава с два турнира в Малайзия от 28 юни до 3 юли и от 5 до 10 юли.