Стефани и Габриела са на втори четвъртфинал за годината

На втори четвъртфинал от началото на 2023 година се класираха трикратните европейски шампионки по бадминтон Стефани и Габриела Стоеви, съобщават от федерацията.

Хасковлийки изиграха отличен мач на турнира в Ню Делхи (Индия) с награден фонд 900 000 долара. Те елиминираха поставените под номер 5️ в схемата много силната и обиграна тайландска двойка Йонколфан Кититаракул и Равинда Прайонджай с 21:17, 21:15 за 43 минути.

В първия гейм след 7:7 българките взеха аванс в резултата, а във втората част след 11:11 Габриела и Стефани направиха серия от 10:4 и затвориха мача.