„Виолена“ и „Мега спорт“ с много медали от държавно първенство

Хасковските клубове „Виолена“ и „Мега спорт“ се представиха силно на поредното състезание от второто полугодие на Съюз по аеробика – XXVI-то Държавно отборно първенство по спортна аеробика за деца, юноши и девойки в Пловдив.

От „Виолена“ участва с 22 състезатели, от които почти всички се завърнаха с медали.

При 15-17 г.

Индивидуално жени – Кристина Панчева спечели сребърен медал, а Кристина Ванчева бронзов медал.
При „Тройките“ – Кристина Панчева заедно с Ивайла и Даниела Георгиеви спечелиха сребърен медал.

АеробикаПри 12-14 г.

Аероденс – Христина Везева, Сиана Русева, Зорница Дойчева, Велина Илиева, Николета Василева, Габриела Карева – спечелиха златен медал.

В индивидуалната надпревара Ивет Бързанова и Христина Везева останаха извън 8-цата.

АеробикаПри 7-8 г.

„Тройки“ – Невелина Русенова, Рая Чобанова, Крисия Йорданова спечелиха бронзов медал.
„Групи“- отново Н. Русенова, Р. Чобанова, К. Йорданова заедно с Лора Динева, Сиана Милева спечелиха сребърен медал.

Аеробика„Тройките“ на Сиана Милева, Красимира Цветанова, Мария Тюрдиева и Мария Япранова, Ивон Стоилкова, София Лукова влязоха на финал, но останаха 4-ти и 5-ти.

Състезателите на „Мега спорт“ бяха безапелационни шампиони в отборната надпревара във възрастовите групи 7-8 г., 9-11 г. и 12-14 г. 15 медала завоюваха хасковлии в отделните категории и възрастови групи.

Групи:

1 място – Стефани Лечева, Неда Запрянова, Мария Вълчева и Теодора Рибарова, Мария Тандова (СК „АМД“ Пловдив)
2 място – Магдалена Хаджиева, Дия Параскова, Анастасия Начева, Михаела Стоилова, Анджелина Карева

Групи:

1 място – Джемре Стефанова, Аделина Некезова, Никол Стоилова, Антония Благоева, Елиф Хашим
3 място – Галина Стоянова, Ивайла Трендафилова, Габриела Колева, Станислава Христова и Кайра Мартинова (СК „Кърджали“)

Възрастова група 7-8 години.:

4 място – Викровия Асенова

2 място – Виктория Асенова, Белослава Несторова, Анджела Чиликова
4 място – Йоана Талева, Мариела Тодорова, Мейра Йълдъз

Групи:

1 място – Виктория Асенова, Белослава Несторова, Анджела Чиликова, Вивиан Димова, Марая Момчилова

Със специални награди бяха удостоени Стефани Лечева, Мария Вълчева, Неда Запрянова, които заедно с Теодора Рибарова и Марина Тандова (СК „АМД“) представяха страната успешно в категория Групи 12-14 години.