Хасковлии пак обраха медалите на националното по карате

АидаНет Вадо-рю3 златни, 2 сребърни и 3 бронзови медала завоюваха състезателите на хасковския карате клуб „АидаНет Вадо-рю“ от националното първенство за юноши и девойки старша възраст и младежи. Шампионатът се проведе през уикенда в Плевен, а в него премериха сили 118 състезатели от 25 клуба.

8-те представители на „АидаНет Вадо-рю“ отново смазаха конкуренцията и се наредиха първи в комплексното класиране по медали.

С най-голям принос за крайния успех на клуба бе Силвия Вангелова, която грабна 3 златни медала – на ката и кумите индивидуално в категория 54 кг и с отбора на ката за девойки заедно с Ваня Ривова и Теодора Павлова. Три медала спечели и съотборникът им Егемен Сербест. Той се нареди втори на ката и трети на кумите при 68-килограмовите, а в отборната надпревара на ката при младежите отново грабна бронз заедно с Петър Ангелов и Васил Ривов.

Елена Стоева прибави към колекцията от медали сребро на кумите в категория 47 кг, а Джем Неджиб – бронз в същата дисциплина при 70 килограмовите.

„Доволен съм от успеха на нашите състезатели. Отново не изневерихме на традицията си и постигнахме 100% успеваемост – с 8 каратеки спечелихме 8 медала“ – коментира след завръщането си от Плевен президентът на „АидаНет Вадо-рю“ инж. Георги Ривов, който е и генерален секретар на Българска национална федерация по карате.