Бадминтонистите загубиха от Италия на Европейската отборна квалификация

Мъжкият тим на България загуби от Италия с 1:4 в първия си мач на Европейската отборна квалификация по бадминтон в Ер-сюр-ла-Лис (Франция).

Единствената победа за състава постигнаха на двойки Стилян Макарски и Илиян Стойнов срещу Матео Мазети и Давид Салут с 21:16, 13:21, 21:10 за 33 минути, съобщава sportal.bg.

На единично Иван Русев отстъпи пред Джовани Тоти с 18:21, 21:19, 17:21 за 58 минути, Станимир Терзиев претърпя поражение от Фабио Капонио с 10:21, 8:21 за 21 минути, а Пейо Бойчинов от Хасково загуби от Енрико Барони с 16:21, 16:21 за 22 минути.

В последния двубой на двойки Бойчинов и Русев бяха надиграни от Фабио Капонио и Джовани Тоти с 23:21, 22:24, 21:12 за 44 минути на корта.

България е в група 1 с домакините от Франция, Словения и Италия. Утре националите ще играят с Франция, а в неделя със Словения.