Титла и бронзов медал за хасковлии от Националната купа по хвърляния

Два медала спечелиха състезателите на СК „Атлетик“ – Хасково на Националната купа по хвърляния в Балчик.

Мария Габрова защити титлата си в мятането на диск при девойките под 20 г. Тя постигна резултат от 37.74 м. в шестия си опит.

Стефанина Захариева спечели бронзов медал в дисциплината хвърляне на копие при девойки под 18 г. Тя изпрати копието на 31 м. В дисциплината хвърляне на диск се класира на 5-то място с резултат 25.12 м.

Лека атлетикаМарая Маврова се класира на 6-то място при девойките под 18 г. в дисциплината хвърляне на копие с резултат 25.86 м.

Рашид Радж зае 6-то място при юношите под 20 г. в хвърлянето на копие с резултат 37.92 м. и 13-то място на диск с 26.59 м.

Общината и спортният клуб организират състезателния крос „Клокотница“ за деца от 6 до 14 години на 9 март от 10 часа до езерото в парк „Кенана“, като записванията ще са на място.