Ивайловградчанка спечели Купата на България по шах

Марина Атанасова от Ивайловград спечели купата на България по класически шах до 16 години, съобщават от общината.

Най-старият турнир по шахмат в страната „Морско конче“ се проведе за 49-ти път край Златни пясъци. В него премериха сили 174 участници за определяне на носителите на купата на България.

Шахматен клуб „Ивайловград“ беше представен от 8 състезатели. Страхотна битка стана в групата на момичетата до 16 години, където Марина Атанасова излезе краен победител и извоюва купата на България.

ШахИвона Кинева също се нареди сред призьорите и спечели бронзов медал в същата група, а Стефани Чакърова стана четвърта.

Елена Кондузова участва в групата до 10 години, а Анджелина Авджиева до 12 години.

Димитър Пехливанов и Виктор Евтимов се представиха при момчета до 12 години.

Анна-Мария Павлова получи специална награда за най-голям участник в турнира.