Хасково

Средната заплата в обществения сектор е с 835 лв. по-висока от частния

Средната месечна заплата в обществения сектор в Хасковска област през третото тримесечие на 2025 г. е 2 401 лева и е с 835 лв. по-висока от тази в частния сектор – 1 566 лева, съобщават от Териториално статистическо бюро – юг на НСИ.

Както Haskovo.info писа, през третото тримесечие средната заплата в региона намалява спрямо второто тримесечие с 1.4% и е 1 794 лева.

През юли тя е 1 782 лева, август – 1 772 лева и септември – 1 827 лева.

НСИС най-висока средна заплата е столицата София – 3 474 лева, а с най-ниска е Кюстендилска област – 1 762 лева.

Средната заплата за страната е 2 549 лева и е със 755 лева по-висока от тази за Хасковска област.

НСИНаетите в областта към края на септември намаляват с 1 031 души, или с 2.1% спрямо юни, като са 47 900. Най-много са работещите в дейностите „Преработваща промишленост“ и „Търговия, ремонт на автомобили и мотоциклети“ – съответно 23.5 и 17.8%.

В края на септември 2025 г. наетите намаляван с 1 200, или с 2.4% спрямо същия период на предходната година.

Намалява средната заплата в Хасковска област

guest
Въведете Вашето име
Въведете своя и-мейл адрес

Haskovo.info не носи отговорност за коментарите. Моля, пишете на кирилица и не използвайте обиди, клевети и лични нападки. Подобни коментари може да бъдат премахнати. Можете да докладвате за неподходящи коментари чрез формата за контакт в сайта.

2 коментара
Най-стари
Най-нови Най-харесвани
Inline Feedbacks
Вижте всички коментари
реалис
реалис
18.11.2025 22:49 22:49

не е нормално хората които произвеждат стойност да получават по малко.. Наглите ни политици си купуват гласове.освен това 80 процента в държавния ни сектор е зает от некадърници и лизачи или човек на човека

Параско
Параско
19.11.2025 9:13 9:13

В частния сектор има три вида плащания: в кеш, в брой и на рЪка!

Back to top button