Водещи новиниСпорт

Григор Димитров и Георги Георгиев отпаднаха на двойки в Далас

Григор Димитров и Георги Георгиев отпаднаха в първия кръг на двойки на турнира на твърди кортове в Далас (САЩ) от сериите АТП 500 с награден фонд 2 833 335 долара, съобщават от федерацията по тенис.

Хасковлиите, които получиха „уайлд кард“ от организаторите, отстъпиха пред американците Бен Шелтън и Александър Ковачевич със 7:5, 6:7(5), 3-10 за час и 37 минути игра.

Димитров и Георгиев направиха пробив в 12-ия гейм по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част намяши пробиви, а в тайбрека българите поведоха с 5:4, но загубиха следващите три разиграния и съперници им изравниха резултата. В третата част Шелтън и Ковачевич взеха аванс от 8-0 и затвориха срещата с третия си мачбол.

На сингъл Димитров ще се изправи срещу Алекс Микелсен (САЩ) в първия кръг.

21-годишният Микелсен заема 41-а позиция в световната ранглиста – на две места пред Димитров. Двамата не са се срещали в официален двубой.

При успех срещу американеца Григор Димитров ще играе срещу победителя от сблъсъка между третия поставен испанец Алехандро Давидович Фокина и квалификант.

guest
Въведете Вашето име
Въведете своя и-мейл адрес

Haskovo.info не носи отговорност за коментарите. Моля, пишете на кирилица и не използвайте обиди, клевети и лични нападки. Подобни коментари може да бъдат премахнати. Можете да докладвате за неподходящи коментари чрез формата за контакт в сайта.

0 коментара
Най-стари
Най-нови Най-харесвани
Inline Feedbacks
Вижте всички коментари
Back to top button