Хасково
Аварирал главен водопровод остави части от Хасково без вода
Части от Хасково са без вода заради авария на главен водопровод, съобщават от ВиК.
Тръбата се е спукала към 10:30 часа в участъка към водоем „Радарите“.
До отстраняване на аварията с нарушено водоподаване днес ще са хасковските квартали „Република“, части от „Тракийски“ и „Овчарски“.
Както Haskovo.info писа, аварии се отстраняват още в Симеоновград и по селата, а заради профилактика на ЕВН са възможни смущения във водоснабдяването на Димитровград.










Този водопровод до Радарите колко пъти ще го „спуквате“! Май, трябва гражданите на Хасково да излязат на площада! Депутатите, които са 8 на брой, знаят ли за водните проблеми на избирателите си и за безотговорността на ВиК. Дойде лятото и аварите са през ден.
Оставам с убеждението, че се ремонтира умишлено некачествено за да може при умишлено завишено налягане пак да се спука и пак ремонт. Ами то няма седмица без спукае водопровод – само четете новините?!
Кой е дитектор на тая кочина Вода и Кал?
Безотговорно се работи в Вик. Авария ден след ден. Докато се ремонтира с дървен клин винаги ще е тъй ! Жалко че от 7 дена в седмицата аз съм 2/3 без вода . В продължение на месеци. Той не беше единият, не беше другият, не беше 3 тият водопровод, аз живея на пъпа на центъра и нямам думи. Цената на услугата ви е необходимо да се намали с 90/100. Директорът да се смени незабавно! Подмяна на помпите с по мощни. Направете нужното.
“Качеството на услугите на ВиК Хасково е под всякаква критика. Чести аварии и спирания на водата, бавна реакция при сигнали или невдигане на телефона както и липса на адекватна информация към гражданите. Организацията очевидно не се справя с управлението на проблемите, а комуникацията с хората е почти нулева. Смятам, че е време за сериозни промени в ръководството, включително смяна на директора, защото в този вид системата не работи в интерес на потребителите.“ПС- Като се добавят отвеждане и пречистване, общата цена за битови потребители излиза около 5.29 лв./кубик с ДДС Вода която неможем да ползваме за битови нужди защото е крайно замърсена !!! Общо взето трагедия от към ВИК ХАСКОВО
Върнахме се половин век назад като че ли, когато спираха водата поетапно, защото имаше недостиг на такава. След толкова години – без крачка напредък.В средата на лятото и 21век при температура 31° да няма вода 2 дена си е направо убийствено. Тя не става за пиене, не става за готвене, е, тогава….? Ама цената си расте обратно пропорционално на качеството, а ВиК не чува нашите ,,ВиК-ове“. Къде са кметът, общинските съветници и управата на града? Или да си пълним тубите ,т.е. да се запасяваме по оня ,, допотопен начин“ , който си знаем?!