„Хасково“ разби баскетшампионките с 20 точки разлика

БаскетболБаскетболистките на „Хасково 2012“ разбиха като домакин шампионките от „Дунав 8806“ (Русе) с 78:58.

Така „червено-белите“ намалиха резултата в полуфиналната серия на 1:2 победи за русенки.

Момичетата на треньора Елена Станкова имаха надмощие през цялата среща. На полувремето резултатът вече бе 41:30, а в третата част нашите добавиха още 8 точки към преднината си. В последните 10 минути „Хасково“ намали оборотите и в игра се появиха състезателки, които по-рядко се включват в стартовия състав.

Биджони Рийвс отбеляза 24 точки (5 тройки), 18 точки записа Уолтия Рол, а с 14 се отчете Лидия Върбанова.

След края на срещата Станкова изрази задоволството си от победата и играта на своите състезателки. Тя призна, че „Дунав“ е много силен отбор с добър треньор, но подчерта, че ако съдиите свирят неутрално като днес, победите ще са на лице.

Следващата среща от серията, в която се играе до три победи от пет мача ще е утре от 18 часа отново в зала „Дружба“. При победа решаващият двубой ще е в Русе.