Хасковски каратеки с куп медали от еко турнир

МедалистиСъстезателите от хасковските клубове по карате „АидаНет Вадо-рю“ и „Торнадо“ спечелиха куп медали от Първия национален еко турнир „Крушунски водопади“.

Надпреварата е за деца, юноши, девойки и младежи. Тя се проведе под открито небе в близост до красивите Крушунски водопади. В него участваха 146 състезатели от 16 клуба от цялата страна.

МедалистиОт „АидаНет Вадо-рю“ участваха 5 състезатели, които спечелиха 5 бронзови медали. Васил Ривов (14-15 г.) е трети на Ката индивидуално и бронзов на Кумите – 57 кг., Ивелин Тосков (12-13 г.) е на трето място Кумите + 40 кг. и пети на Ката индивидуално, Нели Оцетарова (10-11 г.) е бронзова на Кумите + 35 кг. На Кумите отборно 14-17 г. момчетата Васил Ривов, Серкан Лятив също спечелиха третото място.

Състезателите от „Торнадо“ завоюваха 1 златен, 2 сребърни и 3 бронзови медала.

Пламен Вълков стана шампион при момчета до 7 г. на Ката. Със сребърните медали се окичиха: Анна-Мария Кирякова на Ката при момичета до 7 г. и Станчо Станчев на Кумите до 65 кг. при младежите 16-17 г. Бронзови медали спечелиха: Елена Михайлова на Ката при момичетата до 8 г. и Вяра Атанасова също на Ката при момичетата до 9 г. Силно се представи и Елица Караилиева.

С изключение на Станчо Станчев всички състезатели от клуба направиха първите си стъпки в състезателното карате. Това бе добро участие за децата като проверка за бъдещата им подготовка и участия в състезания, отчитат от „Торнадо“.