Хасковски каратеки с пет медала на Купа България

КаратеСъстезателят от хасковския карате клуб АидаНет Вадо-рю Васил Ривов се окичи със сребърен медал на Националната Купа България в столичната зала „Локомотив“.

Хасковлията стана втори във възрастовата група от 14 до 16 г. на кумите в категория 57 кг.

КаратеВ състезанието взеха участие още пет каратеки от клуба, като пети места завоюваха на кумите Нели Оцетарова (11-12 г.) в кат. +35 кг. и Толга Али (14-16 г.) в кат. 63 кг.

От хасковския клуб „Възход“ пък се завърнаха с 4 медала. При момчетата Никола Красенов спечели сребърното отличие след оспорван финал при набор 2005 г. ,а Наско Янев спечели бронз при набор 2007 г. в дисциплина ката.

При момичетата Деяна Станимирова спечели сребърен медал при кадетите в дисциплина ката, а Пламена Ангелова завоюва бронз в дисциплина кумите +45 кг.

За каратеките на „Възход“ следва международно участие в Румъния следващата седмица.

Състезателите на Купа България бяха общо около 400 от 27 клуба от цялата страна.