Баскетболистките биха по шампионски в Бургас

БаскетболВ шампионски стил баскетболистките на „Хасково 2012“ прегазиха тази вечер „Нефтохимик 2010“ в Бургас с 86:67.
БаскетболТова е поредна победа на момичетата на старши треньора Елена Станкова като гости над коравите бургазлийки. Нашите стъпиха силно в мача и на полувремето водеха с 47:43. След почивката хасковлийки играха още по-добре и така постигнаха ценната и престижна победа, която ги остави на върха във временното класиране.

В последните сезони „Хасково 2012“ тръгваше силно в първенството, но през пролетния дял изпускаше парата. Сега победното темпо се запази, което кара феновете да вярват в спечелването на шампионската титла.

Лия Галдейра записа 32 точки за днешната победа, 17 наниза Нели Пашева, а с 13 завърши Ралица Нанева.

В третия кръг на първата петица „Хасково 2012“ почива, а на 6 февруари от 17:30 часа посреща шампионките от „Дунав 8806“ (Русе).