След драма баскетболистките загубиха полуфинала за Купата

БаскетболСлед драма баскетболистките на „Хасково 2012“ загубиха полуфинала за Купата на България от „Монтана 2003“ с 80:84 в Стара Загора.

БаскетболХасковлийки влязоха трудно в мача и първата четвърт завърши 19:31 за Монтана. Нашите бързо се съвзеха и на полувремето успяха да стопят разликата до 43:51.

След почивката момичетата на старши треньора Елена Станкова излязоха преобразени и бързо изравниха до 62:62. Съперничките обаче също не се предадоха, а 6 минути преди края резултатът бе отново равен 72:72. До края Монтана успя да се възползва от атаките си и така стигна до трудната победа.

42 точки за „Хасково 2012“ вкара Лия Галдейра, а 22 добави Мея Тирера.

„Не съм доволна от плахото излизане в този двубой. В такива мачове трябва самочувствие. При 72:72 не получихме възможност от съдиите да завършим мача нормално„, коментира след края на срещата Станкова.

Така в понеделник „Хасково 2012“ ще играе мач за третото място в турнира. По-късно тази вечер е другият полуфинал между домакините от „Берое“ и „Дунав 8806“ (Русе). Нашите ще срещнат шампионките от Русе, които паднаха тежко от домакините с 57:82.

Хасковлийки бяха подкрепяни в Стара Загора от десетки свои фенове.