„Хасково 2012“ загуби малкия финал след продължение

Баскетбол, архивБаскетболистките на „Хасково 2012“ загубиха драматично малкия финал за Купата на България в Стара Загора срещу шампиона „Дунав 8806“ (Русе) със 77:86 след продължение.

Както и във вчерашния полуфинал срещу „Монтана 2003“ хасковлийки влязоха трудно в срещата и губеха след първата четвърт с 19:24. Нашите обаче бързо влязоха в ритъм и на почивката водеха с 41:35.

През второто полувреме обаче русенки се вдигнаха и успяха да обърнат резултата, като в крайна сметка редовното време завърши 74:74. В продължението „Дунав“ вкара 12 срещу 3 точки и така спечели третото място.

Мея Тирера и Лия Галдейра вкараха по 23 точки, а Катерина Рудева добави 11.

По-късно се играе финалът между „Берое“ (Стара Загора) и „Монтана“.

На 13 март хасковлийки гостуват на „Берое“ в среща от шестия кръг на първата петица от първенството.