„Хасково“ падна само с 2:0 от „Светкавица“ Търговище

Хасково - Калиакра„Хасково“ затвърди последното си място в класирането на Източна Б футболна група. Осмата поредна загуба на тима от Ямача в осмия мач от пролетния дял на първенството е с резултат 2:0. В 21 кръг червено- белите гостуваха на „Светкавица“ Търговище.

Първото полувреме на стадион „Димитър Бурков“ се размина без голове. В началото на второто обаче Георги Кичуков от „Светкавица“ заби топката във вратата на Васил Христов, който отново е титуляр, след като Румен Попов бе натирен от клуба за симулативна игра. Само пет минути по-късно, в 58-мата минута, Васил Василев вкара за 2:0.

„Свиленград 1921“ – другият отбор от област Хасково, който също е в дъното на таблицата, завърши равен с „Нафтекс“. Голът за домакините на стадиона в граничния град вкара Пламен Стоянов в 52-рата минута. Крайното 1:1 оформи Митко Трендафилов от „шейховете“ в 56-тата минута.