„Митничарите“ с първа победа в Б група срещу „Любимец“

Любимец - Левски СЗФутболният тим на „Свиленградизмъкна трите точки при днешното си  гостуване на „Любимец“ и записа първа победа с 1:2  в Източната „Б“ група.

Регионалното дерби започна вихрено за домакините, които откриха резултата още във втората минута с гол на Венцислав Йорданов. Половин час по-късно реферът Георги Игнатов свири дузпа за „митничарите“, която бе реализирана хладнокръвно от Иван Георгиев. Така двата тима се оттеглиха на почивка при равен резултат – 1:1.

Възпитаниците на Стамен Белчев обърнаха мача като отбелязаха второ попадение във вратата на „Любимец„. В герой за гостите се превърна Ирфан Юсеинов, който в 75-тата минута оформи крайното 1:2 за своя тим.

Близо 2 хиляди фенове наблюдаха от трибуните  дербито между двата регионални участника в „Б“ група.