„Любимец“ продължава надпред за Купата на България

Любимец - Левски СЗФутболният тим на „Любимец“ надделя с 2:1 над гостуващия „Свиленград 1921“ в изиграния днес мач от първи кръг на турнира за Купата на България „Форд Мото Пфое“. Двубоят на градския стадион в Любимец предложи на близо хилядата зрители по трибуните доста футболни емоции.

Първи откриха домакините, които поведоха с гол на Павлин Тодоров в 38-та минута. До края на полувремето „митничарите“ успяха да изравнят за 1:1 с попадение на нападателя Пламен Стоянов.

90-те минути редовно време не стигнаха на двата съперника да излъчат победител, което логично доведе до продължения. В герой за „Любимец“ се превърна Ерай Салиф, който оформи крайното 2:1 за домакините в 93-тата минута. Опитите на „Свиленград“ да променят резултата останаха напразни, а отгоре на всичко реферът Кольо Данев изгони Юсеинов в 14-тата минута от добавеното време.

Третодивизионният „Горубсо“ пък получи подарък от съдбата и записа служебна победа с 3:0 над разпадналия се тим на „Хасково„, който не се яви на мача в Рудозем.