Глобиха с 1500 лева голмайстора на „Свиленград“

Хасково - СвиленградГолмайсторът на „Свиленград 1921“ Пламен Стоянов бе глобен с 1500 лева от Дисциплинарната комисия към БФС заради неприличен жест към публиката по време на вчерашния мач с „Любимец“.

Срещата от първи кръг за Купата на България „Форд Мото-Пфое“ завърши с инфарктна победа с 2:1 на домакините от „Любимец“. Именно Стоянов отбеляза с глава единственото попадение за свиленградчани в 61-та минута. Съотборникът му Ирфан Юсеинов, получил червен картон в продълженията, е глобен с 400 лева и ще пропусне три мача за своя тим. Той получи втори жълт картон и бе изгонен от съдията Колю Данев минути пред края на двубоя заради удара, който нанесе в корема на Анастас Попов.

Домакините от „Любимец“ също отнесоха наказание. Клубът трябва да плати глоба от 500 лева заради хвърлени предмети от трибуните, реши на днешното си заседание Дисциплинарната комисия.

Жребий ще определи съперника на „Любимец“ във втория кръг от турнира за Купата на България, където ще се включат и отбори от елита.