Втори пореден немски „шамар“ за Григор

Григор ДимитровНова тежка загуба от немски тенисист претърпя само за седмица хасковлията Григор Димитров. 17-годишният юношески шампион от „Уимбълдън“ и US Open не успя да прескочи първият кръг от мъжкия турнир в зала от сериите „Чалънджър“ в Екентал, Германия с награден фонд 30 000 евро.

Съперник на Григор бе 26-годишният представител на домакините Дитер Киндлман, който е 238-ми в света. Немецът не даде никакъв шанс на хасковлията и взе първия сет със смазващото 6:0. Във втория сет Димитров все пак записа два гейма, но загуби мача след крайното 6:2.

Ученикът от хасковското спортно училище участва в Екентал с „уайлд кард“ директно от основната схема. Той няма да спечели точки за световната ранглиста, където сега е 481-ви, но ще получи 310 евро от наградния фонд.

Това е втория турнир за мъже в Германия от сериите „Чалънджър“, в който Григор отпада още в първия кръг. Haskovo.info припомня, че миналата седмица той бе победен в Аахен от друг немски тенисист – Доминик Меферт, който е 225-ти в света.