Диа с две победи за ден на турнира в Сараево

Диа ЕвтимоваДве победи записа днес хасковската тенисистка Диа Евтимова на турнира в Сараево с награден фонд 25 000 долара. Проливният дъжд в сряда принуди Диа да излезе два пъти на корта днес.

Преди обед 23-годишната хасковлийка, която е трета поставена в основната схема, победи в първия кръг Полина Виноградова с 4:6, 7:5, 6:3. В първия сет мачът вървеше гейм за гейм до 4:4, но 16-годишната рускиня успя да дръпне напред и да спечели сета. „След като дъждът обърка програмата днес отидох в 9 ч. на корта и съдията веднага каза да почваме срещата. Не можах да загрея, затова не започнах по най-добрия начин мача“, разказа по телефона Диа. Във втората част тя взела инициативата в свои ръце, а в третата била пълна господарка на корта.

Във втория мач, започнал шест часа по-късно, втората ни ракета нямаше никакви проблеми срещу бившата №187 в света Сандра Мартинович.  Хасковската тенисистка победи 30-годишната босненка с 6:2, 6:4 за малко повече от час.

На четвъртфиналите в Сараево Диа ще срещне победителката от двубоя между италианката Евелин Майр и седмата поставена Ирена Павлович от Франция.

Евтимова вече си осигури 14 точки за световната ранглиста, където сега е № 230. Мачът й утре ще бъде около обяд, ако не вали, каквито са прогнозите.