Водещи новиниСпорт

Малшанс за хандбалистките на Хасково при завръщането им в елита

Хандбалистките на Хасково загубиха нещастно първата си среща след завръщането си в „А“ група на женското първенство.

Хасковлийки отстъпиха като домакини на Спортист Кремиковци с 28:29. На полувремето състезателките на треньора Ирина Миладинова водеха с 15:11.

След почивката гостите успяха да се върнат в мача, който вървеше към равен. В последната секунда обаче те съумяха да отбележат и така се поздравиха с победата.

ХандбалЖенското първенство е от 10 отбора, разделени в 2 групи. В групата на Хасково са още отборите на Свиленград, Академик-ПУ и Сливница.

Свиленградчанки почиваха в първия кръг. Сливница победи Академик-ПУ с 26:20.

Във втория кръг на 13 октомври от 14 часа Свиленград гостува на „Спортист-Кремиковци“ в спортна зала Челопечене, а от 16 часа Хасково излиза срещу „Академик ПУ“ в залата на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“.