Временна връзка през река доставя вода след 10 дни безводие в две села
Повече от десет дни свиленградските села Капитан Андреево и Генералово имат проблеми с водоснабдяването.
Причината е в тръба, която захранва населеното място с вода, която обаче минава през река.
След дългото безводие жители на двете села се събраха, за да изразят недоволството си. Те се оплакаха, че не всички имат кладенци в дворовете и разчитат на чешмяната вода.
Имало семейства с малки деца и възрастни хора на легло, чието обслужване е кошмарно без вода.
За да си доставят живителната течност някои хора са принудени да ходят до близките села.
Тръбата през реката е аварирала няколко пъти през последните дни. След като била оправяна, водата избивала на друго място. Така станало ясно, че трябва да бъде подменена.
Вчера е поставена временна връзка върху водата в реката, по която е пусната вода към селата. Водоемът, който ги захранва вече е пълен почти наполовина и в ниските части вода има. В същото време от ВиК са намерили подходяща тръба, с която да подменят участъка в реката следващата седмица и в момента тя се подготвя.





