Водещи новиниХасково

Ремонтират водопроводите на 6 села, младежи разгледаха пречиствателната станция на Хасково

Екипи на ВиК работят по отстраняването на аварии по водопроводната мрежа на селата Радовец, Рогозиново, Александрово, Тракиец, Горно Луково, Георги Добрево.

Очаква се строително-ремонтните дейности да приключат до края на деня и водоподаването да бъде възстановено.

Междувременно от дружеството съобщават, че ученици от ЕГ „Проф. д-р Асен Златаров“ са посетили пречиствателната станция за отпадни води на Хасково. Децата са от 9 клас и бяха водени от преподавателя им Радка Латева.

ВиКТе проследиха пътя на водата постъпваща от канализацията на Хасково с помощта на служитеите на ПОСВ Хасково.

Пречиствателната станция е открита през 2011 година. Ежедневно тя пречиства около 30 хиляди кубически метра отпадни и дъждовни води. При механичното пречистване се отделят повече от 6 тона пясък, мокри кърпички и твърди отпадъци месечно. В 4 биобасейна се извършва и биологично пречистване на водата преди тя да бъде изпусната в река Хасковска.

Над 1000 тона годишно е отделеният твърд преработен отпадък – кек, който се извозва от специализирана фирма. Този отпадък може да се използва за наторяване.

ВиК

guest
Въведете Вашето име
Въведете своя и-мейл адрес

Haskovo.info не носи отговорност за коментарите. Моля, пишете на кирилица и не използвайте обиди, клевети и лични нападки. Подобни коментари може да бъдат премахнати. Можете да докладвате за неподходящи коментари чрез формата за контакт в сайта.

0 коментара
Най-стари
Най-нови Най-харесвани
Back to top button