Павлина Копано в изложба на български и турски художници
Родената в Димитровград Павлина Копано участва в изложбата „София – Истанбул: Мост на изкуството“.
Експозицията е подредена в Престижната художествена галерия „Истиклял“ в Истанбул.
Показани са 70 творби на 21 творци, популярни и в България, и в Турция. Една част живеят и творят в България, други са се изселили в Турция, където продължават творческия си път.
Представени са и български художници, които живеят и работят в Турция, сред които е и Павлина Копано.
Оригиналната по замисъла си изложба от живописни платна и скулптури е продължение на международния проект „София – Истанбул: Мост на изкуството“, който започна миналата година в галерията на Съюза на българските художници в София, а след това продължи с експозицията в Българската желязна църква „Св. Стефан“ в Истанбул.
Подготвя се на една по-голяма експозиция на съвременни творци, по равен брой от България и от Турция. Очаква се тя да бъде открита следващата година със съдействието на турската страна.








