Хандбалистките са вицешампионки след силен турнир и драма с дузпи

ВицешампионкиХасковските хандбалистки спечелиха сребърните медали на Държавния финал за девойки до 16 г. в Панагюрище.

ВицешампионкиХасковлийки изиграха много силен турнир, като след три победи се класираха първи в предварителната си група, в която бяха още тимовете на „Етър`64“ (Велико Търново), „Ники спорт“ (Сливница) и „Мартен-67“ (Мартен).

В полуфинала нашите срещнаха домакините от Пазарджик, които също успяха да пречупят с 22:18.

ВицешампионкиТака последва решителната среща за златото срещу „Бъки“ (Габрово). Хасковлийки отново направиха страхотен мач, в който водеха на почивката с 10:7. През втората част габровки успяха да обърнат резултата, но нашите намериха сили и изравниха за 19:19. Така двата отбора изпълниха по 5 дузпи, при които късметът бе на страната на „Бъки“ и те се наложиха с 23:22.

Голмайстор на турнира стана Маринела Панайотова, която вкара 55 попадения, а в идеалната седмица е и Християна Иванова.

Треньорското ръководство е доволно от играта на целия отбор и особено от вратарката Даниела Дечева и Василена Шомова.