Медали за хасковските лекоатлети от национално състезание

Млади атлети от страната се състезаваха на стадиона на НСА за петия кръг от популярната веригата „Атлетика за младежи“.

Победител при момчетата стана Васил Антонов (Радуканови – Видин) с 208 точки, а след него се наредиха Любомир Илиев (Олимпия – Враца) – 191 т и Вили Вунов (Атлетик – Хасково) – 152 т. Мария Караиванова от клуб Пендарева – Казанлък, оглави класирането при момичетата със 189 точки. След нея на почетната стълбичка имаше две състезателки със сребърни медали и еднакви точки 164 – Никол Димитрова (Олимпия – Враца) и Ана-Мария Петкова (Атлетик – Хасково), допълват от bgathletic.com.

Медали

Децата бяха наградени от Борис Линков – бронзов медалист на скок дължина от европейското първенство за младежи под 23 г. Следващият кръг на веригата, които ще излъчи годишните шампиони е в Дряново на 15 октомври, а точките за този финален кръг се удвояват.