Димитър Кисимов и Брияна Иванова станаха двойни шампиони на държавен турнир по тенис в Хасково

Димитър Кисимов (ТК „Про спорт“, София) и съотборничката му Брияна Иванова спечелиха титлите на сингъл на Държавния турнир по тенис за юноши и девойки до 14 г. в Хасково, съобщават от федерацията.

Надпреварата се проведе на кортовете на тенис клуб „Хасково“. В състезанието участваха 62 юноши и 39 девойки.

Във финала при юношите Димитър Кисимов победи със 7-5, 6-4 Самуил Пешев (ТК „Диана“, София). Във финала при девойките Брияна Иванова победи с 6-7(1), 6-0, 6-2 Габриела Георгиева (ТК „Асеновград“).

Във финала по двойки при юношите Виторио Станков (ТК „Левски“, София) и Димитър Кисимов победиха с 1-6, 6-2, 10-6 Калоян Шиков (ТК „Ямбол 2005“) и Виктор Атанасов (ТК „Бароко Спорт“, София). Във финала на двойки при девойките Рафаела Симеонова (ТК „Ямбол 2005“) и Брияна Иванова се наложиха с 6-2, 7-5 над Анастасия Бързакова (ТК „Виа Тенис Стар“, София) и Михаела Бобева (ТК „Черноморец „, Бургас).