„Саяна Хасково“ громи в Трета лига, 6 гола в дербито на областната група

Футболистите на „Саяна Хасково“ разгромиха с 5:0 като домакини „Сокол“ (Марково) в среща от 11-ия кръг на Трета лига.

През първото полувреме се разписаха Вълчан Чанев, Атанас Велев и Свилен Щерев, а след почивката точни бяха Спас Милушев и Недялко Хубенов от дузпа. Треньорът Живко Желев заяви пред Haskovo.info след срещата, че е доволен от играта на своите футболисти и от резултата.

Футбол

С този успех хасковлии са отново на върха във временното класиране с актив от 29 точки. „Левски“ (Крумовград) са втори с 27 т. и мач по-малко. Както Haskovo.info писа, вчера Димитровград загуби като гост на втория отбор на „Берое“ (Стара Загора) с 0:2.

В следващия кръг на 23 октомври от 16 часа „Саяна Хасково“ гостува на „Асеновец“ (Асеновград), а Димитровград приема „Борислав“ (Първомай).

В сряда от 15 часа в Хасково е дербито от втория кръг на Купата на Аматьорската футболна лига между „Саяна Хасково“ и Димитровград.

В хасковското дерби в областната група „Старско“ победи „Хасково 1922“ с 5:1. Срещата се игра в Димитровград, като за победителите, които имаха отсъстващи футболисти, два гола вкара Стефан Инджов, а по веднъж се разписаха Емил Ангелов – Бабангида, Бирол Феим и Румен Гаргов.