Георги Георгиев е на полуфинал на двойки в Истанбул

Състезателят на клуб „Хасково“ Георги Георгиев и Павел Маринов се класираха на полуфинал по двойки на турнира от пета категория на ITF в Истанбул (Турция), съобщават от федерацията по тенис.

Българите победиха със 7:5, 6:4 Бату Атасевен и Атакан Карахан от Турция. Ива Иванова се класира за полуфиналите на сингъл при девойките.

Българката показа страхотен характер и победи на четвъртфиналите Ева Йонеску от Румъния с 2-6, 7-6(5), 6-2. Иванова изоставаше с 0:4 във втория сет, а след това успя да спаси два мачбола при 5:6.

Преди този мач Ива постигна три победи без да загуби сет. За място на финала Иванова ще играе срещу третата поставена представителка на домакините Ече Генчер.