Пълен комплект медали за „Виолена“ на националното състезание в Пловдив

40 състезатели от хасковския клуб по аеробика „Виолена“ участваха на националния турнир Купа АМД в Пловдив.

При 7 – 8 г. тройки Алекс Калинова, Мелиса Щерева, Виктория Пламенова са със сребърен медал и заедно с Невелина Русенова и Сиана Милева при групите са отново със сребро. Малки грешки на тройката с Невелина Русенова, Лора Динева, Сиана Милева ги остави 4-ти. При 9 – 11 г. Мария Хвойнова остана в подножието на медалистите.

АеробикаПри 12 – 14 г. тройки Христина Панчева, Габриела Тодорова, заедно с Петя Карамфилова от „Ултраспорт“ са с бронзов медал и заедно с Кристина Панчева и Велислава Мазгалова, Дария Русева при групите спечелиха сребърен медал.

При 15 – 17 г. в индивидуалната надпревара Виктория Димитрова се окичи с бронзов медал и заедно с Даниела и Ивайла Георгиеви при тройките са със сребърен медал.

АеробикаКлас Б при 9 – 11 г. с индивидуалното изпълнение Сиана Русева грабна публиката, но остана със сребърен медал. Заедно с Василена Величкова, Ана Андонова, която за 5 дни трябваше да научи съчетанието и Ясмин Мустафа, Марина Димитрова двете от „Ултраспорт“ при големи формации завоюваха сребърен медал. С малки грешки извън медалите останаха при малките формации Даяна Хубенова с Ана Андонова и Рая Вълкова с Ърмак Кемал.

При 12 – 14 г. при индивидуалните изигравания две състезателки на „Виолена“ бяха на стълбичката, Кристиана Димитрова – златен медал, Зорница Дойчева – бронзов медал.

АеробикаПри малките формации Ади Сапунджиева заедно с Николета Василева спечелиха сребро. С допуснати грешки при големите формации с трите състезателки и Габриела Карева, Велина Илиева останаха с бронзов медал.

Клас С при 5 – 6 г. в индивидуалната надпревара чаровните Рая Чобанова, Дерин Кемал спечелиха съответно златен и сребърен медал и заедно в група отново златен медал. Мариела Чанкова заедно с Ария Марем също се окичиха със злато.

АеробикаПри 7 – 8 г. дебютантите Борислава Стамболова, Зорница Бисерова показаха класа и завоюваха сребърен медал, а на Виктория Митева, Моника Котетерова малко не им достигна да са на стълбичката с медалите.

Емблемата на „Виолена“ Тихомир Баротев след спечеления сребърен медал на Световното първенство в Поругалия заедно с Антонио Папазов и Дарина Пашова от АМД Пловдив продължава спортната си подготовка за най-важното състезание – Световните игри в Бирмингам, САЩ.