Хасково и Димитровград бият с по 4:0

Футболистите на „Саяна Хасково“ и Димитровград постигнаха изразителни домакински победи с по 4:0 в първенството на Трета лига.

Хасковлии се наложиха над „Родопа“ (Смолян), като всички попадения паднаха през първото полувреме. Два гола вкара Христо Христов, а по веднъж се разписаха Васил Колев и Бейсим Бейсим. След почивката Митко Плахов напусна играта след втори жълт картон.

Димитровградчани се поздравиха с успех над „Левски“ (Карлово). Головете през второто полувреме вкараха Вълчан Чанев, Данаил Иванов, Васил Сантов и Даниел Йовчев.

Хасково е на пето място във временното класиране с 42 точки, а Димитровград е 14-ти с 23 т.

ФутболВ сряда „Саяна Хасково“ играе срещу „Спартак“ (Пловдив) зонален финал за Купата на Аматьорската футболна лига.

ФутболВ следващия кръг от първенството на 11 март „Саяна Хасково“ гостува на „Борислав“ (Първомай), а Димитровград ще играе в Асеновград срещу „Асеновец“.