Сестри Стоеви приключиха на световното първенство

Поставените под номер 13 в схемата на двойки на световното първенство по бадминтон в Копенхаген, Дания Габриела и Стефани Стоеви отпаднаха при първата си поява на корта във втория кръг.

Хасковлийките отстъпиха на Нга Тин Еюн и Пюй Лам Еюн от Хонконг с 18:21, 8:21.

В първия гейм българките водеха с 11:7 точки при задължителната почивка. Но след това азиатките ги настигнаха при 12:12. Имаше още няколко равенства в частта, последното, от които при 18:18, след което Стоеви загубиха три поредни разигравания, съобщава БНР.

Трикратните европейски шампионки направиха много непредизвикани грешки в началото на втория гейм и паузата дойде при резултат 2:11. При 20:8 сестри Еюн имаха 12 мачпойнта и реализираха още първия.

Така приключи българското участие в Копенхаген.