Два медала за Ирен Саръбоюкова от Балканския шампионат

Състезателката на клуб „Хеброс“ (Харманли) Ирен Саръбоюкова спечели два медала на Балканския шампионат за юноши и девойки до 18 г. в Сивас, Турция.

Харманлийката стана вицешампионка на скок на височина с резултат 1.77 метра. Ирен е и бронзова медалистка на скок на дължина с 6.03 метра, съобщава atletikabg.com.

Българските атлети завоюваха титла и общо пет медала. Радина Величкова стана шампионка на скок на дължина и е втора на 100 метра бягане, а Петя Бозукова спечели бронзов медал на троен скок.

Мария Габрова от „Атлетик“ (Хасково) се класира на осмо място на хвърляне на диск с 34.97 метра.