7 медала за „Мега спорт“ на Балканските игри в Румъния

5 златни и 2 бронзови медала завоюваха състезателите на хасковския клуб по аеробика „Мега спорт“ на Балканските игри, които се проведоха в Букурещ, Румъния.

Във възрастова група 12 – 14 години, с изключително стабилна игра, прекрасни съчетания и воля, хасковлии изправиха на крака публиката, за да слушат българския химн.

Първите места във всички категории бяха за състезателите от „Мега спорт“: Атанас Благоев – Инд. юноши, Стефани Лечева – Инд. девойки, Атанас Благоев и Мария Вълчева – Смесени двойки, Стефани Лечева, Мария Вълчева, Неда Запрянова – Тройки, Стефани Лечева, Мария Вълчева, Неда Запрянова, Теодора Рибарова (СК „АМД“), Марина Тандова (СК „АМД“) – Групи.

МедалиМалка грешка в изпълнението попречи на другата група да се качи на почетната стълбичка: Дия Параскова, Магдалена Хаджиева, Анастасия Начева, Анджелина Карева, Михаела Стоилова – 5 място

МедалиНай-малките състезатели във възрастова група 9-11 години спечелиха двата бронзови медала: Галина Стоянова, Ивайла Трендафилова, Габриела Колева – Тройки, Антония Благоева, Аделина Некезова, Никол Стоилова, Джемре Стефанова, Елиф Хашим – Групи.

МедалиВ индивидуалната надпревара Джемре Стефанова завоюва пето място, а другата тройка в състав Аделина Некезова, Никол Стоилова, Джемре Стефанова се класира на четвърто място.

В отборното класиране българският отбор спечели купата за първо място при 12-14-годишните и трето място при 9-11-годишните.