Четвъртфинал за сестри Стоеви в Мадрид

Стефани и Габриела Стоеви се класираха за четвъртфиналите на турнира по бадминтон в испанската столица Мадрид от световните супер серии „BWF Super 3️0️0️“ BWF – Badminton World Federation, съобщават от федерацията.

Надпреварата е с награден фонд 210 000 щатски долара, който е квалификационен турнир за Олимпийските игри в Париж 2024.

Поставените под номер 7️ в основната схема сестри Стоеви спечелиха без проблеми срещу представителките на домакините Паула Лопес и Лусия Родригес с 21:15, 21:12 за 30 минути, след като водеха през целия мач.

Следващите съпернички на хасковлийките ще бъдат победителките от двубоя между номер 1️ в схемата Рин Иванага и Кие Наканиши (Япония) и Ю-Хсун Хуан и Тин Ю Лян (Китайско Тайпе).