Паднахме и от Брестник

Футбол Футболният отбор на Хасково загуби с 0 : 1 от състава на Брестник. Това е трета загуба в предсезонната подготовка, като за втори път играчите на треньора Стамен Белчев губят от съперник от по-ниска дивизия.

Хасковските футболисти проведоха днес шестата си предсезонна проверка. На стадион “Миньор” в Димитровград те се срещнаха с третодивизионния тим на Брестник, който след есенния полусезон е застрашен от изпадане от групата.

Мачът започна с лек превес на Хасково. Двубоят се водеше предимно в средата на терена. В 14–тата минута Делчо Стоилов и Даниел Добриков не успяха да се разберат кой да овладее топката и вратарят на Брестник улови.

Шест минути по-късно Йордан Василев от домакините прати топката в аут. В 26 минута недоразумение в крайната защита на Хасково позволи на Ридван Хейзула да се озове сам срещу вратаря Илия Николов и реализира.

До края на първото полувреме Владислав Ямуков и Йордан Василев имаха възможност да изравнят резултата, но пропуснаха. През второто, недоволен от играта на своя тим, треньорът на Хасково смени целия стартов състав. На два пъти домакините бяха близо до равенстовото, но Исмаил Иса и Мюмюн Реджеб уцелиха страничните греди.

Последната контролна среща на Хасково преди старта на пролетния полусезон ще се играе в събота срещу състава на “Левски” – Стара Загора.