Баскетболистите на Хасково триумфираха с нова титла в националните финали

За втора поредна година баскетболистите на Хасково спечелиха титлата в Националните финали в ББЛ Б група.

През миналата година финалите се проведоха в Хасково. Сега момчетата на треньора Янко Желев се окичиха със златните медали в София, след като във финала победиха Олимпия Ямбол със 75:60. Ивайло Тонев записа 31 точки и 11 борби, а Динко Христов завърши с 28 точки и 10 борби.

Динко Христов заслужи две индивидуални награди – Най-полезен играч и Най-добър реализатор на турнира.

„Щастлив съм, две поредни години сме шампиони! Какво повече мога да искам… Момчетата изпълниха всичко каквото съм им казал“, коментира пред Haskovo.info треньорът Янко Желев.

Очакванията са през следващия сезон Хасково да се състезава в А група.

Шампионите ще бъдат посрещнати от феновете в понеделник от 17 часа в спортна зала „Дружба“, съобщават от община Хасково.